Závody pro rok 2019

Kategorie Jawa50 již druhý rok pojede jako MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.
V roce 2019 je vypsáné sedm závodů a to všechny na území ČR. V průběhu šampionátu navštívíme dvakrát okruh v jihočeském Písku, 2x na supermoderním okruhu v Třínci, dále po jednom závodě se ukážeme ve Vysokém Mýtě opět v Mostě - kde v rámci závodního víkendu se pojede na velkém okruhu Německý šampionát IDM  a po pěti letech se vrátíme a podíváme na okruh v Chebu

Zároveň chceme připomenout, že téměř každý pátek před závody jsou na okruzích vypsané volné tréninky, dostupné bez nutnosti vlastnit závodní licenci. Ideální možnost zkusit si jízdu na okruhu, zatrénovat či otestovat svůj stroj. Je potřeba mít uzavřenou helmu, koženou kombinézu a tlumič hluku na výfuku.


  Kalendář závodů MMČR 2019  

   27.04.2019   Písek 

   18.05.2019   Cheb 

   08.06.2019   Třinec 

   06.07.2019   Písek 

   10.08.2019   Most

   24.08.2019   Vysoké Mýto

   07.09.2019   Třinec 

                     První závod MMČR Jawa 50 sezony 2019 - Písek                                        

První náš podnik MMČR Miniracing 2019 se konal v jihočeském Písku. Spousta z nás se vydala trénovat už v pátek a i s jednou sobotní přeháňkou vydržela dráha na všechny důležité jízdy suchá.
V kategorii GP potvrdil roli favorita Lukáš Plíšek, když oba dva závody s přehledem vyhrál. Na druhém místě dojel Aleš Opatrný a na třetím Petr Plíšek, kterého potrápila technika a musel startovat s náhradním válcem nedisponujícím tak vysokým výkonem.
V kategorii RS také dominoval loňský vítěz Míla Vlček, za ním Radek Krpec a Petr Zámostný. Menší intenzitu soubojů o pódiové příčky vynahradil souboj o tu bramborovou, který spolu vedli v prvním závodě Martin Hakl, David Frydrych a Pavel Myslík. V první jízdě se nakonec mohl radovat právě Pavel Myslík, když oba jezdce překonal a ve druhé jízdě dojel pátý těsně za Davidem Frydrychem. Martin Hakl bohužel musel z druhého závodu odstoupit kvůli poruše.

Těšíme se na další závod 18.5. v Chebu, kde jsme závodili naposledy v roce 2014 a byl to historicky teprve druhý závod našich kategorií. Jako „bonus“ jsme tam zažili malé zemětřesení, tak snad se to letos obejde bez něj a počasí nám bude opět přát.

Tisková zpráva Autoklubu ČR ve článku na www. motorkari.cz

 

   Druhou zastávkou MMCR Jawa50 byl závod v Chebu                              

Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se konal v sobotu 18. května 2019 na okruhu v Chebu. Západočeský okruh se do kalendáře vrátil po pěti letech a co víc, rovnou se sem sjeli závodníci všech tříd letos vypsaných v tomto šampionátu. Pořadatelé připravili skvělé podmínky a více než 80 jezdců zvedalo diváky ze židlí při napínavých závodech.

Závod třídy RS vyhrál Míla Vlček, ale ukázalo se, že není neporazitelný, protože ho v první jízdě překonal Petr Zámostný, který bohužel do druhé jízdy z technických důvodů neodstartoval a Mílovi tím usnadnil cestu k vítězství. Druhý celkově skončil Radek Krpec a třetí benjamínek David Frydrych. Vedoucí pětice je zatím velice vyrovnaná a v příštích závodech se můžeme těšit na další skvělé souboje.

Ve třídě GP zatím dominuje Lukáš Plíšek, který nejen, že nebyl poražen, ale navíc se mu soupeří dívají na záda z uctivé vzdálenosti. Pěkné souboje však předváděli jezdci o druhé místo. V první jízdě dojel druhý Aleš Opatrný a třetí Petr Plíšek. V druhé jízdě si po boji pořadí otočily, tudíž v celkovém pořadí vyskočil na druhý nejvyšší stupínek Petr a na třetí Aleš.

Mezinárodní mistrovství ČR - Miniracing 2019 - pokračuje 8.6.2019 v severomoravském Třinci

logo logo logo logo logo