Závody pro rok 2019

Kategorie Jawa50 již druhý rok pojede jako MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.
V roce 2019 je vypsáné sedm závodů a to všechny na území ČR. V průběhu šampionátu navštívíme dvakrát okruh v jihočeském Písku, 2x na supermoderním okruhu v Třínci, dále po jednom závodě se ukážeme ve Vysokém Mýtě opět v Mostě - kde v rámci závodního víkendu se pojede na velkém okruhu Německý šampionát IDM  a po pěti letech se vrátíme a podíváme na okruh v Chebu

Zároveň chceme připomenout, že téměř každý pátek před závody jsou na okruzích vypsané volné tréninky, dostupné bez nutnosti vlastnit závodní licenci. Ideální možnost zkusit si jízdu na okruhu, zatrénovat či otestovat svůj stroj. Je potřeba mít uzavřenou helmu, koženou kombinézu a tlumič hluku na výfuku.


  Kalendář závodů MMČR 2019  

   27.04.2019   Písek 

   18.05.2019   Cheb 

   08.06.2019   Třinec 

   06.07.2019   Písek 

   10.08.2019   Most

   24.08.2019   Vysoké Mýto

   07.09.2019   Třinec 

   První závod MMČR Jawa 50 sezony 2019 - Písek                                               

První náš podnik MMČR Miniracing 2019 se konal v jihočeském Písku. Spousta z nás se vydala trénovat už v pátek a i s jednou sobotní přeháňkou vydržela dráha na všechny důležité jízdy suchá.
V kategorii GP potvrdil roli favorita Lukáš Plíšek, když oba dva závody s přehledem vyhrál. Na druhém místě dojel Aleš Opatrný a na třetím Petr Plíšek, kterého potrápila technika a musel startovat s náhradním válcem nedisponujícím tak vysokým výkonem.
V kategorii RS také dominoval loňský vítěz Míla Vlček, za ním Radek Krpec a Petr Zámostný. Menší intenzitu soubojů o pódiové příčky vynahradil souboj o tu bramborovou, který spolu vedli v prvním závodě Martin Hakl, David Frydrych a Pavel Myslík. V první jízdě se nakonec mohl radovat právě Pavel Myslík, když oba jezdce překonal a ve druhé jízdě dojel pátý těsně za Davidem Frydrychem. Martin Hakl bohužel musel z druhého závodu odstoupit kvůli poruše.

Těšíme se na další závod 18.5. v Chebu, kde jsme závodili naposledy v roce 2014 a byl to historicky teprve druhý závod našich kategorií. Jako „bonus“ jsme tam zažili malé zemětřesení, tak snad se to letos obejde bez něj a počasí nám bude opět přát.

Tisková zpráva Autoklubu ČR ve článku na www. motorkari.cz

 

   Druhou zastávkou MMCR Jawa50 byl závod v Chebu                              

Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se konal v sobotu 18. května 2019 na okruhu v Chebu. Západočeský okruh se do kalendáře vrátil po pěti letech a co víc, rovnou se sem sjeli závodníci všech tříd letos vypsaných v tomto šampionátu. Pořadatelé připravili skvělé podmínky a více než 80 jezdců zvedalo diváky ze židlí při napínavých závodech.

Závod třídy RS vyhrál Míla Vlček, ale ukázalo se, že není neporazitelný, protože ho v první jízdě překonal Petr Zámostný, který bohužel do druhé jízdy z technických důvodů neodstartoval a Mílovi tím usnadnil cestu k vítězství. Druhý celkově skončil Radek Krpec a třetí benjamínek David Frydrych. Vedoucí pětice je zatím velice vyrovnaná a v příštích závodech se můžeme těšit na další skvělé souboje.

Ve třídě GP zatím dominuje Lukáš Plíšek, který nejen, že nebyl poražen, ale navíc se mu soupeří dívají na záda z uctivé vzdálenosti. Pěkné souboje však předváděli jezdci o druhé místo. V první jízdě dojel druhý Aleš Opatrný a třetí Petr Plíšek. V druhé jízdě si po boji pořadí otočily, tudíž v celkovém pořadí vyskočil na druhý nejvyšší stupínek Petr a na třetí Aleš.

Mezinárodní mistrovství ČR - Miniracing 2019 - pokračuje 8.6.2019 v severomoravském Třinci

   Další závod MMČR se jel na Třineckém Steelringu                                              

Ve třídě Jawa 50 RS se velice dramatizuje boj o titul mistra. Po prvních závodech byl ve vedení Miloslav Vlček, ale v Třinci na dobré výkony z dřívějších závodů nenavázal a v obou jízdách ho porazil Petr Zámostný. Díky tomu se bodově dost dotáhl na čelo. Díky stabilním výkonům se k oběma připojuje Radek Krpec a rozdíl mezi prvním a třetím je zatím jen 28 bodů. Ve třídě Jawa 50 GP potěšil návrat Jindřicha Ulčáka, který byl zraněný. Jindřich si dojel pro dvě druhá místa za letos zatím neporaženým Lukášem Plíškem. Stupně vítězů v Třinci doplnil Aleš Opatrný.

Více na: https://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/mini-racing/mmcr-miniracing-na-trineckem-steelringu-zavodili-jezdci-vsech-trid-41772.html

   Promočené závody MMČR Miniracing v Mostě                                                    

Závodní sezóna 2019 mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing o uplynulém víkendu pokračovala v Mostě.

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing druhou srpnovou sobotu pokračovalo dalším závodním podnikem, který se konal na Autodromu Most. V areálu polygonu vzniká dočasný okruh vhodný pro tyto závody. Na velkém okruhu se zároveň jely závody mezinárodního mistrovství Německa (IDM) a představila se i kaskadérská skupina Crazy Day, takže měli diváci o zajímavý program postaráno.
Oproti předchozím závodům letošní sezóny bohužel nepřálo počasí a sobotu provázel déšť. To se samozřejmě projevilo i na jízdách a spousta jezdců spadla. Naštěstí si žádné pády nevyžádaly vážnější zranění. Právě mokrá trať nyní více prověřila schopnosti jezdců a vyrovnaly se rozdíly mezi jednotlivými stroji.

Nabitého časového harmonogramu byly součástí i závody tříd Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. V kategorii GP si pro další plný počet bodů dojel Lukáš Plíšek, který letos ještě nebyl poražen. Druhé místo si odváží matador Pepa Macháček a třetí skončil se stejným počtem bodů, ale kvůli horšímu výsledku v druhé jízdě Petr Plíšek. 

Dvě výhry oslavil i Miloslav Vlček v kategorii RS. Využil výpadku dosud vedoucího jezdce celkového pořadí Radka Krpce, který nedokončil druhou jízdu a dostal se opět do vedení o pouhých jedenáct bodů. Takže zbytek sezóny bude v boji o titul jistě ještě napínavý. Pro druhé místo si ve zmoklých závodech dojel navrátivší Pavel Myslík, který kvůli dokončování studia vysoké školy vynechal závody v Třinci a v Písku. Pro třetí pohár si na stupně vítězů přišel již letos po druhé nováček této sezóny Matěj Šimon,.

 

 

 

   MMČR Miniracing - závody ve Vysokém Mýtě                                            

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing o víkendu 24.8.2019 pokračovalo šestými závody, které se konaly ve Vysokém Mýtě. Závody pro třídy Mini GP, Jawa 50 a Minimotard byly opět pěknou podívanou a někteří jezdci si již dojeli pro své tituly.

Letošní šesté závody mezinárodního mistrovství České republiky - Miniraicng byly minulou sobotu uspořádány na okruhu ve Vysokém Mýtě. Závody se konaly pod záštitou starosty města Ing. Františka Jiranského. Velice známý areál patří mezi nejoblíbenější závodní okruhy u nás díky svému rychlému charakteru, převýšení a prudkým vracečkám. Závody se jely jako mezinárodní mistrovství ČR ve třídách Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimotard a mezinárodní přebor ČR ve třídě Mini GP O.

 Ve třídě Jawa 50 RS si tentokrát vítězství odváží Radek Krpec před Miloslavem Vlčkem a Romanem Koppem. O mistrovi však zdaleka rozhodnuto není a o posledních 50 bodů se v Třinci pánové poperou. Rozdíl jedenácti bodů slibuje tuhý boj a je se na co těšit.

Jindra Ulčák, který se mohl zúčastnit pouze dvou závodů MMČR ve třídě Jawa 50 GP dokázal, že ani Lukáš Plíšek, který vyhrál všechny dosavadní závody, není neporazitelný. V obou jízdách Jindra vyhrál a zaslouženě si připsal 50 bodů. Ty mu dávají ještě naději na celkové třetí místo v šampionátu, což by byl husarský kousek. Aleš Opatrný si třetím místem pojistil pozici vicemistra.

O všem se rozhodne již tuto sobotu v Třinci.​​​​​​​

logo logo logo logo logo