Závody pro rok 2019

Kategorie Jawa50 již druhý rok pojede jako MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY.
V roce 2019 je vypsáné sedm závodů a to všechny na území ČR. V průběhu šampionátu navštívíme dvakrát okruh v jihočeském Písku, 2x na supermoderním okruhu v Třínci, dále po jednom závodě se ukážeme ve Vysokém Mýtě opět v Mostě - kde v rámci závodního víkendu se pojede na velkém okruhu Německý šampionát IDM  a po pěti letech se vrátíme a podíváme na okruh v Chebu

Zároveň chceme připomenout, že téměř každý pátek před závody jsou na okruzích vypsané volné tréninky, dostupné bez nutnosti vlastnit závodní licenci. Ideální možnost zkusit si jízdu na okruhu, zatrénovat či otestovat svůj stroj. Je potřeba mít uzavřenou helmu, koženou kombinézu a tlumič hluku na výfuku.


  Kalendář závodů MMČR 2019  

   27.04.2019   Písek 

   18.05.2019   Cheb 

   08.06.2019   Třinec 

   06.07.2019   Písek 

   10.08.2019   Most

   24.08.2019   Vysoké Mýto

   07.09.2019   Třinec 

   První závod MMČR Jawa 50 sezony 2019 - Písek                                               

První náš podnik MMČR Miniracing 2019 se konal v jihočeském Písku. Spousta z nás se vydala trénovat už v pátek a i s jednou sobotní přeháňkou vydržela dráha na všechny důležité jízdy suchá.
V kategorii GP potvrdil roli favorita Lukáš Plíšek, když oba dva závody s přehledem vyhrál. Na druhém místě dojel Aleš Opatrný a na třetím Petr Plíšek, kterého potrápila technika a musel startovat s náhradním válcem nedisponujícím tak vysokým výkonem.
V kategorii RS také dominoval loňský vítěz Míla Vlček, za ním Radek Krpec a Petr Zámostný. Menší intenzitu soubojů o pódiové příčky vynahradil souboj o tu bramborovou, který spolu vedli v prvním závodě Martin Hakl, David Frydrych a Pavel Myslík. V první jízdě se nakonec mohl radovat právě Pavel Myslík, když oba jezdce překonal a ve druhé jízdě dojel pátý těsně za Davidem Frydrychem. Martin Hakl bohužel musel z druhého závodu odstoupit kvůli poruše.

Těšíme se na další závod 18.5. v Chebu, kde jsme závodili naposledy v roce 2014 a byl to historicky teprve druhý závod našich kategorií. Jako „bonus“ jsme tam zažili malé zemětřesení, tak snad se to letos obejde bez něj a počasí nám bude opět přát.

Tisková zpráva Autoklubu ČR ve článku na www. motorkari.cz

 

   Druhou zastávkou MMCR Jawa50 byl závod v Chebu                              

Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se konal v sobotu 18. května 2019 na okruhu v Chebu. Západočeský okruh se do kalendáře vrátil po pěti letech a co víc, rovnou se sem sjeli závodníci všech tříd letos vypsaných v tomto šampionátu. Pořadatelé připravili skvělé podmínky a více než 80 jezdců zvedalo diváky ze židlí při napínavých závodech.

Závod třídy RS vyhrál Míla Vlček, ale ukázalo se, že není neporazitelný, protože ho v první jízdě překonal Petr Zámostný, který bohužel do druhé jízdy z technických důvodů neodstartoval a Mílovi tím usnadnil cestu k vítězství. Druhý celkově skončil Radek Krpec a třetí benjamínek David Frydrych. Vedoucí pětice je zatím velice vyrovnaná a v příštích závodech se můžeme těšit na další skvělé souboje.

Ve třídě GP zatím dominuje Lukáš Plíšek, který nejen, že nebyl poražen, ale navíc se mu soupeří dívají na záda z uctivé vzdálenosti. Pěkné souboje však předváděli jezdci o druhé místo. V první jízdě dojel druhý Aleš Opatrný a třetí Petr Plíšek. V druhé jízdě si po boji pořadí otočily, tudíž v celkovém pořadí vyskočil na druhý nejvyšší stupínek Petr a na třetí Aleš.

Mezinárodní mistrovství ČR - Miniracing 2019 - pokračuje 8.6.2019 v severomoravském Třinci

   Další závod MMČR se jel na Třineckém Steelringu                                              

Ve třídě Jawa 50 RS se velice dramatizuje boj o titul mistra. Po prvních závodech byl ve vedení Miloslav Vlček, ale v Třinci na dobré výkony z dřívějších závodů nenavázal a v obou jízdách ho porazil Petr Zámostný. Díky tomu se bodově dost dotáhl na čelo. Díky stabilním výkonům se k oběma připojuje Radek Krpec a rozdíl mezi prvním a třetím je zatím jen 28 bodů. Ve třídě Jawa 50 GP potěšil návrat Jindřicha Ulčáka, který byl zraněný. Jindřich si dojel pro dvě druhá místa za letos zatím neporaženým Lukášem Plíškem. Stupně vítězů v Třinci doplnil Aleš Opatrný.

Více na: https://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/mini-racing/mmcr-miniracing-na-trineckem-steelringu-zavodili-jezdci-vsech-trid-41772.html

   Letos po druhé v Písku                                                                                            


Ve třídě Jawa 50 RS využil Radek Krpec absence dosavadního lídra šampionátu Miloslava Vlčka, který se bohužel zranil v pátečním tréninku. Z Písku si odváží 50 bodů, díky kterým se dostal do čela šampionátu. Hořký víkend si užil Petr Zámostný, který v prvním závodě havaroval z prvního místa. Ve druhém i přes technickou závadu dojel do cíle, ale byl v posledním kole předstižen Radkem Krpcem. Výsledkem všech těchto okolností je, že se na podiu umístili nováčci Roman Kopp, který letos nastoupil do svého prvního závodu, a Matěj Šimon, který letos jede svou první sezónu.

Lukáš Plíšek, Lukáš Plíšek a ještě jednou Lukáš Plíšek. Jediný neporažený závodník šampionátu Miniracing nepřišel o žádný bod ani v Písku. Souboj v této třídě se tedy smrsknul na boj o titul vicemistra. Aleš Opatrný si v Písku dojel pro dvě druhá místa a o pár bodů celkově odskočil Petrovi Plíškovi, který se tentokrát nedostal ani stupně vítězů, když prohrál souboj o bronz s Josefem Macháčkem.

Více na www.motorkari.cz


logo logo logo logo logo