2018
Sezóna
12
Závodů
18
Startujících jezdců
2072
Celkem rozdaných bodů

                                           Průběh sezóny 2018                                                                        

2-3.6.2018 Písek - 1.závod

Technika si někdy prostě postaví hlavu
O tom se přesvědčili mnozí z nás na prvním víkendovém závodě v Písku, když kvůli technickým závadám nemohli nastoupit do závodu nebo ho dokončit.
Sešli jsme se v pěkném počtu čtrnácti jezdců(6x GP a 8x RS) a mohli mezi sebou přivítat i několik nových tváří.
V pátek večer a v sobotu ráno nás čekaly administrativní a technické přejímky, v sobotu dopoledne dva volné a odpoledne dva měřené tréninky, určující pořadí na startu nedělních závodních jízd.
V nich se odehrálo několik pěkných soubojů. Oba dva nejrychlejší jezdci z kvalifikací - v kat. GP to byl Lukáš Plíšek a v RSech Míla Vlček, si s náskokem jeli "svojí" jízdu ale o druhé místo v GPčkách bojoval Lukáš Berger a Petr Plíšek, který nakonec vyšel ze souboje vítězně v obou jízdách. V kat. RS se po odstoupení jednoho a pádu druhého soupeře ocitl na druhém místě Michal Straka, na kterého ale dotíral Pavel Myslík. Pořadí si několikrát vyměnili až nakonec zvítězil Michal s rozdílem 0,3s. Ve druhé jízdě nastala podobná situace, navíc se ale do souboje o stříbro přidal Petr Zámostný. Všichni tři jezdci jeli celý závod "kolo na kolo" a diváci si mohli vychutnat opravdu pěkný souboj až do konce, ze kterého vyšel vítězně opět rozdílem několika desetin sekundy Michal Straka, třetí dojel Petr Zámostný a čtvrtý Pavel Myslík.
Celkové pořadí:
GP
1. Lukáš Plíšek 
2. Petr Plíšek 
3. Lukáš Berger 
RS
1. Míla Vlček 
2. Michal Straka 
3. Pavel Myslík 


23-24.6.2018 Vysoké Mýto - 2.závod

Sychravé Mýto
O uplynulém víkendu na nás ve Vysokém Mýtě čekalo téměř podzimní počasí. Zima, vítr a občasný déšť, nám ale nepřekazily plány a druhý letošní závodní víkend jsme si užili. Mokro bylo jenom na první sobotní trénink a nedělní warm-up, kdy se někteří z nás sklouzli i po svém zadku, jinak dráha naštěstí vydržela suchá. :)
Do bojů o příčky nejvyšší se nás přihlásilo celkem 17, v obou kategoriích (GP a RS) dohromady. V obou závodních jízdách se vytvořilo několik skupinek bojujících o jednotlivá umístění a jezdci si nic nedarovali zadarmo, až nakonec došlo i k jednomu nepříjemnému kontaktu ale to už k závodění patří. Zvlášť v kategorii RS je startovní pole velmi vyrovnané, takže souboje jsou těsné a když se do toho ještě přidají stroje kat. GP je zaděláno na drama. Zvlášť na poměrně rychlé trati jako je Mýto se naplno projeví výkonový rozdíl a ty nejrychlejší „GéPéčka“ předjedou téměř celé startovní pole o víc než kolo. O to víc je ale závodění větší výzva a člověk si to víc užije.
Sprinterské starty se opět povedly Tomášovi Hrdinovi, když se ze čtvrtého místa dokázal dostat na první, nicméně za krátko se přes něj přehnali Lukáš Berger, Lukáš i Petr Plíšek a nakonec i Aleš Opatrný. Lukáš Berger potvrdil dvojitým vítězstvím svoje umístění z kvalifikace, stejně tak i Lukáš Plíšek a z celkového třetího místa v GPčkách se po pádu Petra Plíška ve druhém závodě mohl radovat Aleš Opatrný.
V kategorii RS získal pole position Míla Vlček, nicméně v první jízdě ztrácel a postupně ho předjeli Petr Zámostný a Pavel Myslík a v tomto pořadí dojeli i do cíle. Ve druhé jízdě si však Míla dojel celkem suverénně pro první místo, druhý dojel Petr Zámostný a po souboji s Tomášem Huškem, trvajícím až do poslední zatáčky, byl třetí Pavel Myslík. Součet bodů rozhodl, že celkové zlato bral Petr Zámostný, stříbro Míla Vlček a bronz Pavel Myslík.


14-15.7.2018 Písek II. - 3.závod

Písek podruhé
O víkendu jsme opět soupeřili na píseckém asfaltu. Slunečné počasí zkazilo několik přeháněk - jedna v sobotu předčasně ukončila druhou kvalifikaci a v neděli, v průběhu druhého závodu střídavě drobně pršelo. 
V prvním závodě dokázal Lukáš Berger překonat Lukáše Plíška, který startoval z pole position v kategorii GP a pro třetí místo si dojel Petr Plíšek. V druhém závodě se tato situace opakovala, nicméně po obdržení penalizace za předčasný start se Lukáš Berger propadl na druhé místo. Celkově první tedy skončil Lukáš Plíšek, druhý Lukáš Berger a třetí Petr Plíšek.
V RSech si celkem v klidu dojel pro dvojité vítězství Míla Vlček. Pavel Myslík, startující z druhého místa se po zaváhání na startu a souboji s Petrem Zámostným a dalšími jezdci z GPček, propadl na třetí místo a ke vší smůle mu doslova před přední kolo upadl jiný jezdec a po kontaktu s jeho motorkou se taktéž poroučel k zemi. Naštěstí oba byli schopni v jízdě pokračovat a Pavel ještě dokázal vybojovat třetí místo zpátky. Ve druhé jízdě dokázal v počátečních soubojích uhájit druhé místo a vydal se na stíhací jízdu za Mílou ale v předposledním kole chyboval a upadl. Shodou náhod prakticky ve stejný okamžik spadl i Petr Zámostný, jedoucí na třetí pozici. Oba dva tedy nakonec své stroje "dotlačili" do cíle v nezměněném pořadí. Z celkového vítězství se radoval Míla Vlček a při rovnosti bodů rozhodlo pořadí druhého závodu, že stříbro bral Pavel Myslík a bronz Petr Zámostný.

Za fotogalerii můžeme poděkovat Lucii Mužíkové ZDE  

11-12.8. 2018 Most - 4.závod

V termínu od 11. do 12. srpna 2018 pro třídy Jawa proběhl na mosteckém polygonu již čtvrtý závodní víkend. Jak víkend probíhal? 

Nájezd na mostecký polygon pro čtvrté kolo seriálu MMČR byl možný již ve čtvrtek 9. 8. od 18:00. V pátek od 10:00 do 18:00 měli všichni závodníci k dispozici volný trénink s tím, že od každé celé hodiny trénovali jezdci tříd Jawa 50 RS + GP. Po volných trénincích následovala formální a technická přejímka, která byla i v sobotu ráno. Poté už se v 9:00 rozjely první volné tréninky třídy Jawa 50 RS + GP. Ještě dopoledne následovaly druhé volné tréninky a po obědě už došlo na první a druhé kvalifikace, kde ve třídě GP zajel poleposition Lukáš Berger a ve třídě RS Pavel Myslík.

Nedělní program začal ranním Warm-upem a poté se mohlo jít na první jízdu. První závodní jízda odstartovala v 10:20 klasicky třídou Jawa 50 RS + GP. Třídu jawa 50 RS vyhrál Pavel Myslík, druhý skončil Miloslav Vlček a na třetím místě závod dokončil Tomáš Hušek.  V kategorii JAWA 50 GP zvítězil Petr Plíšek, druhý dojel Lukáš Plíšek a na třetím místě skončil Aleš Opatrný. Druhá závodní jízda, která odstartovala ve 13:20 dopadla následovně. RS: 1. Vlček, 2. Myslík, 3. Zámostný, GP: 1. L. Plíšek, 2. L. Berger, 3. P. Plíšek. Celkové vítězství v RS si tak z Mostu odváží Miloslav Vlček, jako druhý skončil Pavel Myslík a na třetím místě se umístil Petr Zámostný. Po sečtení obou jízd se v GP podařilo zvítězit Lukáši Plíškovi, na druhém místě skončil jeho bratr Petr Plíšek a duo Plíšků doplnil na stupních vítězů nováček letošní sezóny Aleš Opatrný.

1-2.9. 2018 Třinec - 5.závod

STEEL RING v Třinci o víkendu hostil další závod MMČR Miniracing, na kterém jsme nechyběli ani my - „Pionýráci“. Na programu byly obvyklé sobotní tréninky a kvalifikace, na které nám naštěstí vyšlo počasí, nepršelo a my si tak mohli užít krásnou ale pekelně zamotanou a náročnou trať. Neděle se bohužel nesla ve znamení deště a jak na warm-up, tak na obě dvě závodní jízdy byla trať mokrá.
Boj o první místo v kategorii Jawa 50 GP tentokrát kvůli absenci bratří Bergrových sváděli pouze bratři Plíškové, přičemž úspěšnější byl v obou jízdách Lukáš, získal tedy i celkové zlato. Druhý skončil jeho bratr Petr a celkové třetí místo bral Aleš Opatrný, který zvláště ve druhé jízdě skvěle odstartoval, nicméně nakonec zůstal na třetím místě. Bohužel v této kategorii se nesešel dostatečný počet jezdců a tak nebudou za tento podnik přidělovány žádné body do celkového pořadí.
V kat. Jawa 50 RS získal v kvalifikaci pole-position Pavel Myslík o pouhou desetinu sekundy před Miloslavem Vlčkem, třetí místo na startu pak patřilo Radkovi Krpcovi. Míla dokázal v obou jízdách lépe odstartovat, šel tedy hned do vedení. Hned v prvním kole první jízdy se k němu ale probojoval Radek, několikrát si vyměnili pozice, až nakonec z tohoto souboje vyšel vítězně právě Radek. Ve druhé jízdě jeho útok i díky problému s motocyklem, dokázal odrazit Pavel Myslík, sám se pak vydal na stíhací jízdu za Mílou, kterou ale nezakončil úspěšně a v náročných podmínkách si tak dojel alespoň pro body za druhé místo. Po součtu bodů skončil celkově první Míla Vlček, druhý Radek Krpec a třetí Pavel Myslík.

Těšíme se na opětovnou návštěvu této krásné trati a skvěle zařízeného areálu. Doufejme, že o tomto víkendu nám ve Vysokém Mýtě budou panovat lepší povětrnostní podmínky a všichni si budou moct užít krásné závody.


8-9.9. 2018 Vysoké Mýto II. - 6.závod

Autodrom Vysoké Mýto hostil finální závod letošního ročníku MMČR Miniracing. V něm jezdci bojovali o poslední body do celkového hodnocení šampionátu.
Počasí nám vyšlo na jedničku, takže jsme si mohli užít tréninkové, kvalifikační a nakonec i závodní jízdy. Kvalifikaci v kat. JAWA 50 GP ovládl Lukáš Plíšek, v těsném závěsu byl Lukáš Berger a na třetí příčce na startu stál Tomáš Hrdina. Oba dva Lukášové spolu sváděli souboj celý závod, přičemž v první jízdě byl úspěšnější Lukáš Berger, v druhé jízdě se pak karta obrátila a vyhrál Lukáš Plíšek. Při rovnosti bodů rozhoduje pořadí druhé jízdy, tudíž celkové zlato bral Lukáš Plíšek, stříbro Lukáš Berger a bronz Tomáš Hrdina, který byl v obou jízdách třetí.
V kategorii RS se situace v první jízdě dosti zamotala. Favoritem na vítězství byl Pavel Myslík, který stál na startu na první pozici, druhá patřila Miloslavu Vlčkovi a třetí Radkovi Krpcovi. Start se ale asi nejvíce povedl Petrovi Zámostnému, který šel hned do vedení, následován Mílou Vlčkem, Radkem Krpcem a Pavlem Myslíkem. V průběhu prvního kola se ale na vedoucí příčku dostal Radek a udržel ji až do konce závodu. Pavel Myslík se postupně probojoval až na druhou pozici, nicméně poté chyboval, spadl a s poškozeným motocyklem závod nedokončil. Na druhém místě dojel Petr Zámostný, v těsném závěsu za ním Míla Vlček a David Frydrych, kteří si v průběhu závodu několikrát vyměnili pozice.
Ve druhé jízdě si pro vítězství dojel celkem suverénně Míla Vlček, na druhém místě skončil Petr Zámostný. Radek Krpec hned v prvním kole chyboval a spadl, poté se vydal na stíhací jízdu, kterou zakončil na třetím místě.
Po součtu bodů byl celkově první Míla Vlček, druhý Radek Krpec a třetí Petr Zámostný.
Už teď se těšíme, co si na nás přichystá sezóna příští, která začala vlastně už teď.

logo logo logo logo logo