2017
Sezóna
8
Závodů
17
Startujících jezdců
1141
Celkem rozdaných bodů
                                             Jak vůbec sezona 2017 vypadala a jak to na jednotlivých závodech probíhalo?                                             

3-4.6.2017 Písek

První závod sezóny...Napětí, očekávání, radost, emoce. To všechno jsme si o víkendu užili v Písku ale hlavně kupu krásného ježdění a závodění. V pátek večer tradičně administrativní a technická přejímka, v sobotu dopoledne tři volné tréninky a odpoledne dvě kvalifikace, určující postavení na startu. V neděli ráno nás trochu rozhodilo pár dešťových přeháňek, naštěstí při prvním závodě už dráha osychala a vydrželo to až do druhého.
Na startu se objevilo pár nových jmen, konkrétně dva nováčci v kat. RS: Radek Krpec a Petr Zámostný a do GPček se po roční rodičovské pauze vrátil Vojta Štumr.
V obou závodech se vytvořilo několik skupinek, které spolu bojovali doslova v každé zatáčce a jezdci si nedali ani metr dráhy zadarmo, takže závody nebyly nudné ani pro ně ani pro diváky.
Ve třídě RS se z vítězství radoval domácí Pavel Myslík, druhý byl nováček Petr Zámostný a třetí místo obsadil českobudějovický Tomáš Hušek. V GP-čkách si první dvě místa rozebrali bratři Plíškové a to v pořadí, první Petr a druhý obhájce titulu Lukáš. Na třetím stupínku je doplnil navrátivší Vojta Štumr.  

17-18.6.2017 Dlhá (SVK)

Na větrné hůrce.
Tak by se dal popsat druhý podnik v kalendáři který se jel nově v Dlhé na Slovensku. Neutuchající vítr nás doprovázel od pátku do neděle, nicméně alespoň v sobotu a neděli znamenal stále suchou trať.
Dráha byla poměrně pěkná ale také pěkně náročná, technická a zamotaná, až z toho šla hlava kolem. :) Pro všechny byla stejně nová a neznámá, všichni se jí museli učit od začátku a nikdo neměl výhodu "domácí" trati.
Na stupních vítězů v kat. GP pokračovala "bratrovražda", když zvítězil Petr Plíšek, druhý byl Lukáš Plíšek a na třetím místě se umístil věčný smolař Pepa Macháček, který na svém motocyklu snad po každé jízdě něco opravuje a je tedy rád když alespoň závod dokončí :-D. Doufejme, že tento úspěch mu dá motivaci si stroj lépe připravit aby mohl být konkurenceschopnější. Bohužel na podniku chyběl stálý člen Jindra Ulčák, který se kvůli urázu nemohl zůčastnit. Tímto bychom mu chtěli popřát brzké douzdravení a co nejrychlejší návrat na závodní kolbiště.
V RSech obhájil první místo z Písku Pavel Myslík, stejně tak druhé Petr Zámostný. Na třetím místě při rovnosti bodů s Péťou Kuchaříkem se umístil díky lépe dojeté druhé rozjíštce druhý letošní nováček Radek Krpec. 

Další závody nás měli čekat 21-23.července v Mostě, ale bohužel díky na poslední chvíli změnému termínu na termín, kde větší část jezdců měla již naplánované dovolené, se závodního víkendu naše třída Jawa nezůčastnila. Tak snad příští rok ;-).

19-20.8.2017 Vysoké Mýto

O to více jsme se po dvouměsiční pauze těšili do Vysokého Mýta. Víkend plný překvapení. Tak by se asi dal shrnout závodní víkend. Prvním příjemným překvapením bylo počasí, když navzdory předpovědi nepršelo, ale bylo lehce zamračeno a občas prosvitlo sluníčko, zkrátka parádní počasí na závody. :)
O další překvapení se postaral F.L.B. Racing Team, když jejich jezdec Tomáš Hušek vyhrál kvalifikaci kategorie RS, stejně tak i oba závody, navíc v prvním měl dva pády. Nicméně při souboji s Petrem Zámostným několikrát porušil pravidla předjížděním v úseku se žlutou vlajkou a obdržená penalizace 10 sekund ho odsunula na třetí místo. Celkové pořadí v RSech vypadalo takto:
První Tomáš Hušek (3. a 1. místo) , druhý Petr Zámostný (1. a 3. místo) a na třetím Pavel Myslík (2 x 2. místo) - (Při součtu bodů rozhoduje výsledek 2. jízdy)
V kategorii GP "vystrčil drápky" Lukáš Berger a vydrápal se na celkové 2. místo, zvítězil Petr Plíšek a 3. skončil Lukáš Plíšek.
Po dojetí 2. závodu proběhla kontrola úprav válce u prvních tří strojů kat. RS, nicméně nebyly objeveny žádné nepovolené úpravy.

17-18.9.2017 Dlhá (SVK)

Dlhá aneb počasí neporučíš :-). Proměnlivé počasí nás potrápilo na finálovém závodě letošní sezóny v Dlhé. Bohužel kvůli zranění ruky se nemohl účastnit Petr Zámostný a kvůli nemoci Vít Poucha.V sobotu ráno sprchlo, takže první dva tréninky byla dráha mokrá a usychala, na první kvalifikaci oschla úplně a po další přeháňce se jela druhá kvalda opět na vodě, takže už nebyla velká šance zlepšit si kvalifikační čas. Bohužel při těchto jízdách si pádem poranil rameno Petr Plíšek a nemohl tedy zasáhnout do nedělních závodů. Neděle se opět nesla ve znamení deště a nakonec se odjeli pouze první závodní jízdy, které tak rozhodly pořadí celého závodu. A to vypadalo následovně: Kategorie GP1. Lukáš Plíšek  2. Lukáš Berger  3. Josef Macháček  Kategorie RS:  1. Tomáš Hušek  2. Radek Krpec  3. Pavel Myslík 

Celkové pořadí:

RSa: Největší pohár za umístění v sezoně si zasloužil celkem suverénní Pavel Myslík, jako druhý nejvíce bodu nasbíral nováček letošní sezony Petr Zámostný z Benátek nad Jizerou a třetí místo pro sebe v posledním závodě získal Tomáš Hušek z F.L.B. racing teamu. Pohárová místa těsně unikla druhému z nováčků Radkovi Krpcovi který celkově skončil o 4b. čtvrtý a pátý již nyní staro/mladý harcovník Péťa Kuchařík.

GPčka: Tuto třídu letos zaslouženě vyhrál Petr Plíšek, který i přes neučast v posledním závodě celkové prvenství o 2body udržel před druhým Lukášem Plíškem, který loňský titul tedy neobhájil a předal pomyslné žezlo bratrovi. Třetí kdo nasbíral nejvíce bodů je nováček a benjamínek třídy Lukáš Berger.  Krásně čtvrtý zaslouženě skončil ,,smolař,, Pepa Macháček a pátý navrátivší Vojta Štumr. 

Sezona byla krásná a napínavá a již se těšíme na příští. Spoustu věcí se v ní událo a bohužel i těch negativních, které k závodění patří. A to jsou zranění, která se nevyhýbala ani nám. I díky tomu tomu byla letošní účast naněkterých podnicích poněkud slabší. Snad rok 2018 bude pozivnější. Ale událi se i kladné věci. Jednou z nich jsou nově příchozí jezdci a za další založení spolku Jawa50okruhy z.s., které ještě více stmelilo už tak skvělou partu. Díky tomu se povedlo sehnat i partnery a s jejich pomocí podpořit všechny jezdce těchto kategorií příspěvkem na "startovné" a další výdaje, případně zlepšit propagaci našich závodů. Doufáme, že i pro příští ročník nám budou nejen současní partneři věrní ,ale snad přibudou i další a pomůžou nám k rozšíření našich řad.

Sezona 2017 je u konce!!!  Prakticky sotva skončil poslední závod, začal další - pomyslný závod. Závod konstruktérů a mechaniků. Motocykly je potřeba důkladně připravit na další sezónu - řádně opravit všechny závady, které byly provizorně opraveny "jen aby to vydrželo další rozjížďku", vyměnit všechny příliš opotřebované díly a v neposlední řadě i pokročit ve vývoji. Zlepšit průběh motoru, ovladatelnost a spolehlivost stroje.... protože konkurence nikdy nespí a nikdo netuší, kam až se dá Pionýr posunout a to jenom díky pravidly povoleným úpravám.
"Koně není problém přidat, jen to musí špajska vydržet a jezdec udržet na trati!"
 

VÍTÁME TĚ SEZONO 2018

logo logo logo logo logo logo