• Vysoké Mýto
    2018

O nás

Jsme parta nadšenců kteří se rádi prohánějí na závodní dráze na maloobjemových motocyklech. Jako své nářadí nám slouží legendární stroje Jawa50 pionýr.

  Vše začalo na Jičínsku před deseti roky, kde se část ze současných jezdců zúčastňovalo závodů, které byly pořádány na veřejných komunikacích. Byl to seriál závodů na kterém se podílelo několik pořadatelů. Další krok přišel v roce 2011 kde jsou pionýři součástí velkých závodů konající se na přírodním okruhu v Nepomuku a my měli tu čest se jich zúčastnit a poprvé si na pionýrech doopravdicky zazávodit. V roce 2013 na těchto závodech došlo ke kontaktu s p.Františkem Špalem, který měl v té době na starosti závody miniracing, které se pořádali na motokárových okruzích a díky němu nám bylo nabídnuto AUTOKLUBEM ČESKÉ REPUBLIKY stát se součástí jejich velké rodiny.

A tak od roku 2014 je třída Jawa50 součástí závodů miniracing vypsané jako přebor ČR ve třídách Jawa50GP a Jawa50RS.
Tyto závody se nyní jedou pod záštitou Motoklubu v Českých Budějovicích - pod hlavičkou Smrz Academy.

V roce 2017 třída Jawa opět povýšila a jela se jako Mezinárodní přebor ČR a jezdila se součastně se seriálem závodů Junior international motorcycle championship.

Pro sezónu 2018 se třída Jawa50 ve svém pátém roce existence dočkala povýšení do statutu MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY - víše už toho opravdu nelze dosáhnout ;-)

V roce 2021 dochází k další důležité změně a to ke sjednocení tříd GP a RS. Nyní se pojede již jen jako Jawa 50. 

Závody miniracing se v sezoně 2021 pojedou stejně jako v roce 2020 a to jako jednodenní t.j. závodním dnem bude sobota. Dopoledne budou dva volné tréninky a jedna kvalifikace. V odpoledních hodinách se odjedou dva závody.

Startovné je stanoveno následovně:

ZVÝHODNĚNÉ za 1300Kč - v případě včasného přihlášení do závodu (jezdec zašle elektronicky přihlášku nejpozději do 24:00 před závodní sobotou na adresu, která bude vždy uvedena na http://mniracing.cz/.

BĚŽNÉ za 1500Kč - v případě podání přihlášky v závodní den.

Navíc spolek Jawa 50 okruhy z.s. díky partnerům přispívá všem svým členům na startovné! Startovné zahrnuje parkování v depu, sociální zázemí a závodní víkend (včetně časomíry, traťových komisařů, zdravotní péče a vyhlášení výsledků včetně cen pro nejlepší). 

Sobotnímu závodu budou vždy předcházet páteční volné tréninky. Ty budou plně v kompetenci pořadatele. ACCR se bude snažit vyjednat přijatelné ceny na každém okruhu, ale nemůže je garantovat.

Jízda na motorce vám sice možná dá svobodu, ale nese s sebou i velké riziko dopravní nehody. Dobrá možnost, jak tomu předejít a zároveň zkusit, co se ve vás i vašem stroji ukrývá, je jízda na okruhu. S jistotou lze tvrdit že seriál závodu miniracing a konkrétně tříd Jawa50 jsou ty nejlevnější okruhové závody na národní úrovni, kde si člověk užije zábavy, radosti a velké dávky adrenalinu. 

A proto neváhej a ZÁVOĎ S NÁMI !  


logo logo logo logo logo